Jak to działa

Przełącz na wersję dla klientów

Tworzenie profilu prawnika


1.) Rejestracja na stronie

Po zarejestrowaniu się na stronie jako prawnik, pierwszą czynnością, którą musisz zrobić, to zweryfikować swój adres e-mail. Po rejestracji wysyłana jest automatyczna wiadomość z linkiem. Klikając ją, potwierdzasz swój adres e-mail i możesz rozpocząć wypełnianie swojego profilu.

2.) Wypełnianie profilu

Twoim pierwszym krokiem na stronie powinno być zaznaczenie pól z Twoją specjalizacją prawniczą oraz regionów, z których akceptujesz klientów. Możesz wybrać tyle regionów i pól specjalizacji, ile chcesz, ale wybranie co najmniej jednego jest obowiązkowe, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji strony. Następnie możesz uzupełnić pozostałe części swojego profilu, między innymi dodać zdjęcie profilowe, opisać swoje doświadczenie jako prawnik oraz podać linki do mediów społecznościowych i swojej strony internetowej. Możesz również oznaczyć się jako firma prawnicza wybierając odpowiednie pole w swoim profilu. Wszystkie te informacje będziesz mógł później zmieniać.

3.) Prośba o weryfikację

Aby zdobyć zaufanie swoich potencjalnych klientów i uniknąć nadużyć, zachęcamy do zweryfikowania Twojego statusu certyfikowanego prawnika. Otrzymasz dzięki temu specjalną plakietkę certyfikacji do swojego profilu. Do weryfikacji możesz się zgłosić, klikając przycisk "Weryfikuj" na pulpicie nawigacyjnym, wypełniając niezbędne formularze i przesyłając wymagane dokumenty. Weryfikacja Twoich uprawnień może potrwać do kilku dni. Poinformujemy Cię e-mailem o zweryfikowaniu Twojego profilu lub o potrzebie przesłania dodatkowych dokumentów.

4.) Zarządzanie subskrypcjami

Swoimi subskrypcjami możesz zarządzać, klikając przycisk "Zarządzaj subskrypcjami" w swoim profilu. Możesz tutaj sprawdzić kiedy dobiega końca bezpłatny okres próbny lub datę kolejnego rozliczenia. Możesz tu także zapisać się na płatny abonament lub anulować subskrypcję.

 

Zgłaszanie się do spraw


1.) Wyszukiwanie odpowiednich spraw

Wszystkie dostępne sprawy prawnicze zobaczysz, klikając przycisk "Sprawy"; są one wymienione w kolejności chronologicznej. Możesz przesłać swoją propozycję do dowolnej sprawy, nawet jeśli jest ona spoza zaznaczonego przez Ciebie regionu lub nie w Twojej specjalizacji. Każda opublikowana sprawa jest domyślnie otwarta przez 30 dni lub do momentu, gdy klient zdecyduje się ją usunąć lub zatrudnić któregoś z prawników. Możesz użyć paska wyszukiwania, aby zawęzić wyszukiwanie spraw do tych odpowiednich dla Ciebie. Ponadto powiadomimy Cię o odpowiednich dla Ciebie sprawach opublikowanych na stronie poprzez wiadomość e-mail. 

2.) Wysyłanie propozycji do klientów

Do sprawy możesz się zgłosić, klikając przycisk "Aplikuj" w lewym dolnym rogu sprawy. Po kliknięciu pojawi się okienko, w którym możesz wpisać wiadomość i podać swoje ceny, zaznaczając, czy jest to stawka godzinowa, czy cena za poprowadzenie całej sprawy. Staraj się nie polegać na gotowych wiadomościach domyślnych i pisać konkretnie na temat problemu opisanego przy sprawie.

3.) Rozmowa z klientami

Jeśli klient chce się z Tobą skontaktować w celu omówienia dalszych szczegółów jego sprawy, może wysłać Ci bezpośrednią wiadomość za pośrednictwem strony. Powiadomimy Cię za pomocą e-maila o tym, że otrzymałeś wiadomość na stronie. Będziesz mógł na nią odpowiedzieć, logując się na swoje konto, przechodząc do zakładki "Wiadomości" i wybierając wiadomość, na którą chcesz odpowiedzieć. W wiadomości do klienta możesz podać swoje dane kontaktowe. Jednak dla wygody naszych klientów możesz wysyłać im wiadomości tylko wtedy, gdy to oni pierwsi się z Tobą skontaktowali.

 

Spotkanie z klientem


1.) Prośba o spotkanie

Jeśli klient poprosi o spotkanie, otrzymacie wzajemnie swoje dane kontaktowe i będziecie mogli się ze sobą skontaktować za pośrednictwem poczty e-mail lub telefonu, aby zaplanować osobiste spotkanie w celu dalszego omówienia potrzeb klienta. Klient może poprosić o spotkanie z dowolną liczbą prawników, lecz sprawa na stronie nie zostanie zamknięta. Podczas osobistego spotkania możesz dokładnie omówić szczegóły sprawy z klientem i przekonać się, czy będziesz chciał z nim współpracować. Pamiętaj, aby zawczasu poinformować klienta, czy to wstępne spotkanie będzie płatne, a jeśli tak, to jaka będzie jego cena.

2.) Zatrudnienie

Jeśli klient zatrudni Cię za pośrednictwem strony, otrzymacie wzajemnie swoje dane kontaktowe, a sprawa zostanie zamknięta dla dalszych zgłoszeń. Po otrzymaniu informacji kontaktowych możesz się skontaktować z klientem, aby rozpocząć współpracę. Pamiętaj o tym, że zatrudnienie Cię przez klienta za pośrednictwem strony nie jest prawnie wiążące, a klient może zmienić zdanie. Jeśli zostałeś zatrudniony do sprawy, spisz umowę ze swoim klientem, określając w niej stawkę godzinową i sposób zapłaty.