Jak to działa

Przełącz na wersję dla prawników

Zamieszczanie sprawy na stronie


1.) Wybór pola z rodzajem sprawy

Pierwszym krokiem do znalezienia odpowiedniego prawnika jest utworzenie sprawy. Kliknij tutaj i wybierz pole prawne odpowiednie dla specyfiki Twojej sprawy. Następnie wybierz dodatkowo podkategorię, co zawęzi temat sprawy - wybierz podkategorię najlepiej pasującą do Twojego problemu

2.) Wypełnianie kwestionariusza

Po wybraniu podkategorii zostaniesz poproszony o podanie dodatkowych informacji dotyczących Twojej sprawy. Wszystkie pytania będą się pojawiać automatycznie, wypełnienie większości z nich nie jest konieczne dla utworzenia sprawy. Zachęcamy jednak do podania jak największej ilości informacji, ponieważ pomoże to prawnikom zgłaszającym się do prowadzenia sprawy lepiej sprecyzować swoją ofertę.

3.) Przesyłanie sprawy

Ostatnim krokiem jest wybranie lokalizacji, w której poszukujesz eksperta prawa. Następnie podaj prawidłowy adres e-mail oraz swoje nazwisko. Prześlij swoją sprawę, klikając przycisk "Prześlij".

4.) Zakładanie konta

Twoja sprawa nie zostanie opublikowana, dopóki nie utworzysz konta. Po przesłaniu zgłoszenia sprawdź swoje konto e-mail - zostanie na nie wysłany nasz e-mail weryfikacyjny. Po kliknięciu w link zostaniesz poproszony o wybranie hasła, którego będziesz używać do logowania się na konto. Po Twoim pierwszym zalogowaniu się do konta sprawa zostanie opublikowana, a prawnicy będą mogli zacząć się o nią ubiegać.

 

Otrzymywanie ofert


1.) Oczekiwanie na oferty

Zazwyczaj już w ciągu kilku godzin od opublikowania sprawy zaczną się pojawiać oferty, ale czasem będziesz musiał poczekać trochę dłużej. Wszystkie sprawy są domyślnie aktywne w naszym systemie przez 30 dni, więc nic się nie martw, jeśli nikt się nie zgłosi do Twojej sprawy już pierwszego dnia. Prześlemy Ci wiadomość e-mail o każdej nowej propozycji, więc nie musisz nieustannie sprawdzać swojego konta.

2.) Porównywanie ofert prawników

Po otrzymaniu kilku ofert możesz je w wygodny sposób porównać z poziomu swojego konta. Możesz sprawdzić, kto zgłosił się do prowadzenia Twojej sprawy, ich listy motywacyjne, oceny i ceny. Klikając nazwiska prawników możesz zapoznać się z dodatkowymi informacjami na ich temat, takimi jak referencje, umiejętności i lokalizacja biura. Możesz także sprawdzić ich stronę internetową lub profil na LinkedIn, jeśli jest on dostępny.

3.) Omówienie sprawy

Jeśli masz dodatkowe pytania do któregokolwiek z prawników, którzy się zgłosili do Twojej sprawy lub jeśli chcesz podać dodatkowe informacje, możesz mu wysyłać szybką wiadomość na stronie. Jeśli jest to dla Ciebie wygodniejsze, możesz nawet zadzwonić do prawnika, jeśli podał numer telefonu w swoim profilu.

 

Zatrudnianie


1.) Planowanie spotkania

Jeśli oferta prawnika wydaje Ci się dobra, możesz umówić się z nim na osobiste spotkanie. Gdy poprosisz o spotkanie w sprawie propozycji przesłanej przez prawnika, zarówno do Ciebie jak i do niego zostanie wysłany e-mail zawierający wasze dane kontaktowe, co ułatwi dalszą komunikację. Możesz poprosić o spotkanie dowolną liczbę prawników, a także spotkać się z kilkoma, zanim zdecydujesz się zatrudnić jednego z nich do Twojej sprawy. Nie zapomnij zapytać prawnika, czy pobiera opłatę za pierwsze spotkanie.

2.) Wybór prawnika

Jeśli zdecydowałeś już, kogo zatrudnić do swojej sprawy, kliknij przycisk "Zatrudnij" przy ofercie danego prawnika. To działanie spowoduje zamknięcie sprawy dla kolejnych ofert, a Ty i Twój prawnik otrzymacie wzajemnie swoje dane kontaktowe. Teraz możesz spisać z prawnikiem umowę i uzgodnić warunki płatności. Wybór prawnika za pośrednictwem strony NIE JEST prawnie wiążący i zawsze możesz zmienić zdanie później. Pamiętaj także, że ponieważ nie zajmujemy się obsługą transakcji finansowych, zapłacisz bezpośrednio swojemu prawnikowi.