FAQ

Przełącz na wersję dla prawników

Każdy, kto potrzebuje prawnika lub pomocy prawnej może zamieścić swoją sprawę na stronie. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz tylko jednorazowej konsultacji czy reprezentacji w trwającym już procesie na naszej stronie możesz znaleźć odpowiedniego specjalistę. Możesz zamieszczać sprawy dotyczące Ciebie lub Twojej firmy. Zamieszczając sprawę na stronie należy przestrzegać naszego Regulaminu, ponieważ wszelkie nieuczciwe lub niezgodne z Regulaminem sprawy będą usuwane, a Twoje konto może zostać zamknięte.
Zarejestrowani na stronie znawcy prawa to samodzielni prawnicy i kancelarie prawne zlokalizowane w Polsce. Działają oni w szerokim zakresie specjalizacji, dzięki czemu bez względu na to, jaki masz problem, będziesz w stanie znaleźć dla siebie odpowiedniego specjalistę.
Uważamy, że każdy ma prawo do niedrogich i profesjonalnych usług prawnych, więc nasza usługa jest zawsze bezpłatna dla klientów, bez żadnych wyjątków. Nie pobieramy również żadnych prowizji. Naszą działalność wspieramy pobierając niewielką miesięczną opłatę abonamentową od prawników, którzy rejestrują się na naszej stronie.
Wszystkie informacje przekazane na stronę - w tym dane osobowe i kontaktowe - przetwarzamy z najwyższą poufnością, zgodnie z naszą polityką prywatności zgodną z RODO. Egzekwujemy te zasady także od ekspertów prawnych będących subskrybentami na naszej stronie. Nasza strona jest chroniona przez szyfrowanie SSL i dołożyliśmy wszelkich starań, aby uniemożliwić naruszenia danych na stronie. Kiedy zamieszczasz na stronie sprawę, prawnicy ubiegający się o nią nie widzą Twoich danych kontaktowych ani nazwiska, dopóki nie zdecydujesz się na spotkanie z którymś z nich.
Możesz podać tyle informacji, ile chcesz, ale wymagamy, abyś napisał krótkie streszczenie swojej sprawy po to, aby zgłaszający się do niej prawnicy mogli ustalić najlepszy sposób postępowania, zanim wyślą Ci swoją ofertę. Pamiętaj, że zarówno my jak i nasi prawnicy traktujemy wszystkie informacje poufnie, dlatego możesz podać wszelkie informacje, które uważasz za istotne w Twojej sprawie. Nie przyznawaj się jednak do popełnienia jakichkolwiek przestępstw na piśmie. Zamiast tego użyj sformułowania "jestem oskarżany o".
Jeśli nie możesz znaleźć podkategorii właściwej dla Twojej sprawy, wybierz opcję "Inne". W takim przypadku możesz pominąć kwestionariusz i opisać po prostu swoją sprawę.
Absolutnie żadnych. Prośba o pomoc prawną na naszej stronie jest wolna od wszelkich zobowiązań i dopóki osobiście nie podpisałeś umowy z prawnikiem, nic nie jest prawnie wiążące. Możesz zmienić zdanie, nawet jeśli wybrałeś już prawnika na stronie.
Edycja opublikowanych spraw nie jest możliwa, ale możesz usunąć swoją sprawę przed końcem okresu zgłaszania się do niej. Po usunięciu sprawy możesz opublikować ją na nowo, z poprawionymi informacjami z poziomu swojego konta.
Będziesz otrzymywać powiadomienia e-mail o każdej nowej ofercie i wiadomości. W dowolnym momencie możesz również sprawdzić oferty, logując się na swoje konto. Jeśli nie otrzymasz tych powiadomień, sprawdź folder ze spamem i dodaj nasz adres e-mail do białej listy w swojej skrzynce pocztowej.
Twoja sprawa zostanie opublikowana, gdy tylko aktywujesz konto, logując się na nim po raz pierwszy. Prawnicy natychmiast będą widzieć Twoją sprawę i zaczną ją analizować. Pierwsze oferty zwykle zaczynają nadchodzić po kilku godzinach, ale czasem może to potrwać kilka dni. Twoja sprawa będzie aktywna przez 30 dni lub do momentu jej zamknięcia.
Tak, możesz pisać wiadomości bezpośrednio do prawników, którzy przesłali Ci ofertę, a oni mogą Ci odpisać. Ponadto możesz zadzwonić lub wysłać e-mail do każdego prawnika w naszej bazie danych.
Jeśli oferta prawnika wydaje Ci się dobra, możesz umówić się z nim na osobiste spotkanie. Gdy poprosisz o spotkanie w sprawie propozycji przesłanej przez prawnika, zarówno do Ciebie jak i do niego zostanie wysłany e-mail zawierający wasze dane kontaktowe, co ułatwi dalszą komunikację. Możesz poprosić o tyle spotkań z prawnikami, ile chcesz, i możesz się spotkać wieloma, zanim zatrudnisz do swojej sprawy jednego z nich.
Zamieszczona przez Ciebie sprawa pozostanie otwarta przez 30 dni, więc nie trać nadziei, jeśli nie znajdziesz prawnika od razu, ponieważ przeanalizowanie Twojej sprawy może zająć im trochę czasu. Jeśli jednak rzeczywiście nikt się do niej nie zgłosi, spróbuj opublikować sprawę ponownie, podając więcej informacji.
Jeśli nie pamiętasz hasła, możesz je zresetować, klikając przycisk „Zapomniałem hasła” podczas próby logowania się na konto. Otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem odzyskiwania hasła, w którym będziesz mógł skonfigurować nowe hasło. Jeśli pamiętasz swoje stare hasło, ale chcesz je po prostu zmienić, możesz to zrobić w menu "Ustawienia" po zalogowaniu się do swojego profilu.
Jeśli chcesz usunąć swój profil, możesz to zrobić, logując się na swoje konto i wybierając opcję "Usuń profil". Usunięcie profilu spowoduje również usunięcie wszystkich otwartych i zamkniętych spraw oraz wszystkich Twoich danych powiązanych z kontem. Pamiętaj, że to działanie jest trwałe i nie będzie można go cofnąć.